7 rzeczy, które warto zrobić w Londynie

3 thoughts on “7 rzeczy, które warto zrobić w Londynie

  1. i koniecznie Muzeum Wojny – nie tylko dla facetów. Robi niesamowite wrażenie. Zwłaszcza makieta domu z okresu II wojny światowej w skali 1:1 z możliwością wejścia do środka. No i Muzeum Historii Naturalnej.

  2. Polecam muzea. Okazuje się ze wiele jest bezpłatnych. Muzeum historii naturalnej jest dobrym wyborem gdy jesteście z dziećmi. Tower Bridge Experience (już płatne) też przeszło gładko. Mam świetne wspomnienia z Greenwich z wcześniejszego wyjazdu (jeszcze bez dzieci). Parki w obu wersjach wyjazdowych. Za to wszystko to co opisano jako must have – do przemyślenia. No może poza zmianą warty pod Pałacem Buckingham. Tłum straszny, ale te czapki :)

  3. No to ja jeszcze od strony zakupow w Londynie. Jesli chcesz przywiezc najwytworniejszy ( w granicach finansowego rozsadku) prezent z Londynu, to musi to byc herbata. I nie jakas pospolita herbata twinings, ale taka jaka pijana jest na Dworze Jej Krolewskiej Mosci. A to jest herbata z historycznego, istniejacego od 250 lat sjlepu Fortnum & Mason’s na Piccadillky. I juz podpowiadam ktora z licznych gatunkow herbat tam nalezy wybrac – Royal Blend, wrecz znakomita mieszanka cejlonsko-hinduska. W eleganckiej metalowej puszce cwierc kilo. Znakjc Polakow, wiem ze uwazaja, ze “prawdziwa” herbata jest tylko sypka, a nie w workach , bo w workach rzekomo pakowane sa herbaciane okruchy, co absolutnie prawda nie jest, ale niech Wam bedzie. No wiec ta w puszkach zdecydowanie sypka. Kosztuje w tej chwili bodaj 8 funtow. Jak tak rozpuscilam przyjaciol w Polsce, ze niestety wszyscy sie domagaja i prosza o wiecej. Naprawde wytworny prezent, najlepsza herbata swiata.
    Na zakupy warto sie tez wybrac w sobote rano na Portobello Road Market i zwiedzic dziesiatki stloczonych obok siebie sklepow ze starociami. Nie powiem natomiast gdzie sie znajduje moja ulubiona n sztuki u ktorej regularnie skupuje grafiki Feliksa Topolskiego. Mozna sie u niej targowac, ale nie powiem gdzie. Sami sobie znajdzcie. Podpowiem jedynie, ze jest stara hippiska i przyjazni sie z wdowa Topolskiego, wiec od niej rozne rzeczy skupuje, A ja sie targuje do upadlego, np ona prosi o 200 funtow, ja proponuje 60 i stajemy na 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>