Weekend w Londynie za 500 zł

3 thoughts on “Weekend w Londynie za 500 zł

 1. Porcje w Itsu i Pret-A-Manger zawsze były dla mnie zbyt małe. Jeśli chodzi o łatwe do znalezienia sieciówki z rozsądnymi cenami to polecam jedzenie na ciepło z Wasabi – 5GBP. Jeśli chodzi typowe brytyjskie jedzenie w opcji budżetowej to warto znaleźć jeden z pubów Weatherspoonsa. Każdy ma inną nazwę i nie zawsze nazwa sieci jest łatwa do zauważenia. Oczywiście można taniej – zatrzymać się w hostelu który ma rozsądną kuchnię i samemu sobie zrobić kolację czy śniadanie. Większość sklepów sieciowych typu marks&spencer i podobnych ma tu duży wybór dań do mikrofali.

 2. Ja zamknąłem 1 dzień w Londynie za….260 zł :)

  1. Lot wizzair Poznań – Luton – Poznań – 78 zł (dla posiadaczy WDC)

  2. Easybus Luton – Londyn (kilka opcji) – Luton – 4,50 funta – 22 złote

  3. całodzienny bilet na metro (drogo ale jak na 1 dzień to warto, dla szybiego przemieszczania się i klimatu metra) – 12 funtów – 60 złotych

  4. 20 funtów na wydatki – Jadąc z Luton wysiadłem na Golders green. Tam sobie wypiłem kawę za 2 funty. Napój kupiłem sobie w sainsbury lub asda (ceny polskie). Obiad za bodaj 6 funtów zjadłem w ChinaTown przy Piccadily. Piwo w pubie przy baker street – 3 funty.

  Jeżeli chodzi o knajpki to jest ich pełno. Jest też sieć fastfood PFC i Eden gdzie czasem można było zjeść kanapkę i frytki za 1 – 2 funty (wiadomo to nie jest dieta dobra no ale na 1 dzień może być :) )

  Poza centrum można taniej i szczerze mówiąc wolałbym pojeździć w nietypowych miejscach.

  Najlepszą opcją jest posiadanie znajomego, który przenocuje (strefa nie ma znaczenia) ale pod warunkiem, że byłby w stanie Wam załatwić od kogoś rower (nawet za drobną opłatą).

  To naprawdę jest niesamowite, że mogłem sobie polecieć w niedzielę na 1 dzień wydając takie małe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>