Bio

[do action="zdjecie" adres="http://d-tour.pl/wp-content/uploads/2014/07/DSC06438.jpg" size="640"/]
Nazywam się Dorota Sierakowska.

Kim jestem zawodowo?

Jestem finansistką i przedsiębiorcą. Ukończyłam Szkołę Główną Handlową (kierunek Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją: bankowość inwestycyjna), a swoją pracę zawodową rozpoczęłam jeszcze na studiach.

Pracuję jako analityk rynków surowcowych w jednym z czołowych polskich domów maklerskich – Domu Maklerskim BOŚ. Moje analizy możecie czytać na co dzień m.in. tutaj. Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu o inwestowaniu TREND, a pod koniec 2015 roku wydałam swoją książkę “Świat surowców”, będącą pierwszym polskim podręcznikiem inwestowania na rynkach towarowych (o kulisach powstawania książki możecie przeczytaj tutaj).

[do action="zdjecie" adres="http://d-tour.pl/wp-content/uploads/2016/10/Świat-surowców-foto-2.jpg" size="640"/]

Moja książka :)

Regularnie wypowiadam się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi, w szczególności rynkami surowcowymi. Gościłam już na antenie m.in. TVP 1, TVP Info, TVN24 Biznes i Świat, Polsat, Polsat News, Polsat Biznes, internetowej Bankier.tv, a także radiowejTrójki oraz Radia PiN. Moje artykuły i komentarze ukazują się na łamach ogólnopolskiej prasy (m.in.Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Giełdy „Parkiet”, Puls Biznesu).

[do action="zdjecie" adres="http://d-tour.pl/wp-content/uploads/2014/07/Dorota-Sierakowska-TVN-CNBC.jpg" size="640"/]

 

Prowadzę także firmę świadczącą usługi custom publishing – Inside Publishing.

Kim jestem prywatnie?

Na co dzień mieszkam w Warszawie. Jak nietrudno się domyślić, jestem pasjonatką podróży. Poznawanie nowych miejsc i ludzi jest dla mnie nie tylko sposobem na zaspokojenie mojej ciekawości świata, ale także możliwością nauki i budowania charakteru.

We wszelakich testach psychologicznych wychodzi mi, że moim żywiołem jest ogień, a kolorem – czerwony. A jednak ciągnie mnie do wszystkiego, co związane z wodą. Żegluję (posiadam stopień jachtowego sternika morskiego) oraz nurkuję (PADI Rescue Diver).Niezależnie jednak od tego, jak często i daleko wyjeżdżam, to moje rodzinne Jasło jest miejscem, gdzie wypoczywam najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>